Riesling Weeks
Szanowni Państwo
Zapraszamy serdecznie na czwartą , wspólną edycję Riesling Weeks.
W dniach 18.07-8.08.2020 w naszych Vinotekach 13 i sklepie internetowym odbędzie się letnia kampania, której celem jest promowanie jakościowego niemieckiego Rieslinga i innych win z Niemiec.
Dlatego wspierając tę edycję, postanowiliśmy włączyć wszystkie wina od naszego producenta Schäfer-Fröhlich w specjalnej ofercie:

-15% przy zakupie do 5 butelek wina niemieckiego w Vinotece13 /sklepy stacjonarne/ + OnLine
-20% przy zakupie 6 i więcej butelek w Vinotece13 /sklepy stacjonarne/

KUP TERAZ

Tegoroczna letnia akcja promocyjna „Riesling Weeks” jest organizowana przez Niemiecki Instytut Wina
- www.winaniemieckie.pl -
organizację działającą na rzecz promocji wina niemieckiego na świecie.


Tim Fröhlich wraz z rodziną Schäfer-Fröhlich zarządza 17,5 -hektarową winnicą w Nahe i kontynuuje ponad 200-letnią rodzinną winiarską tradycję. 85 % ich winnic obsadzona jest rieslingiem, który uprawiany jest w najlepszych siedliskach m. in. Bockenauer Felseneck, Bockenauer Stromberg czy Monzinger Halenberg o najbardziej zróżnicowanej glebie.

Miejsce te tworzą fundament dla niepowtarzalnych, autentycznych win. Ręczny zbiór w pełni dojrzałych winogron i niskie plony gwarantują najwyższą jakość win. Tak jak wielką wagę przywiązuje rodzina do naturalnej uprawy w winnicy, tak samo duże znaczenie ma zaufanie do naturalnych procesów w piwnicy, takich jak stosowanie spontanicznej fermentacji i dzikich drożdży. Wina Schäfer-Fröhlich oznaczają niezależny charakter miejsca i precyzyjną mineralność z czystymi owocowością i wysoką złożonością.

2001: entering the VDP
https://www.vdp.de/en/die-winzer/nahe/schaefer-froehlich

Vinoteka 13, Kraków Siewna 25 | Vinoteka 13 Kraków, Rynek Główny 13 | Vinoteka 13, Warszawa, Bracka 9.