Zapraszamy serdecznie
na ósmą edycję Riesling Weeks!
W naszych sklepach online,jak i stacjonarnych odbędzie się letnia kampania, której celem jest promowanie jakościowego Riesling oraz innych niemieckich win. Dlatego wspierając tę edycję, postanowiliśmy włączyć wszystkie wina od naszego producenta.

Informacje dodatkowe
O Riesling Weeks

Riesling jest jedną z najznakomitszych odmian białych winorośli. Pokazuje swe mocne strony we wszystkich możliwych odsłonach i jest świetnym towarzyszem wielu potraw, w szczególności dań z ryb, drobiu, dań kuchni azjatyckiej i deserów.

Tegoroczna letnia akcja promocyjna „Riesling Weeks” jest organizowana przez Niemiecki Instytut Wina organizację działającą na rzecz promocji wina niemieckiego na świecie.

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych:
Vinoteka 13, Kraków Siewna 25
Vinoteka 13 Kraków, Rynek Główny 13
Vinoteka 13, Warszawa, Bracka 9

O Schäfer-Fröhlich

Winnica Schäfer-Fröhlich uprawia wino w Nahe od pokoleń, od 1800 roku. Dla właściciela, Tima Fröhlicha jakość jest najważniejsza. Po odbyciu stażu dołączył do firmy rodzinnej w 1995 roku i od początku wdrażał swoje standardy jakości. 16 hektarów w doskonałych lokalizacjach, zmniejszone plony, późne zbiory, naturalna uprawa winnic to droga, która prowadzi do tego celu. Produkowane są tu wina Terroir, a wina rodziny Fröhlich są pełne charakteru, które zawdzięczają przede wszystkim cierpliwości i wrażliwości rodziny. Nie bez powodu Schäfer-Fröhlich przestrzega zasady cierpliwości i zaufania, zwłaszcza w odniesieniu do całości i złożoności procesów winiarskich. Winiarnia jest członkiem Niemieckiego Stowarzyszenia Prädikatsweingüter od 2001 roku. Gault Millau przyznał Timowi Fröhlichowi tytuł Winogrodnika Roku 2010. W Feinschmecker, wspaniała fabryka Felseneck została uznana za najlepszy Riesling ze 100 punktami. Robert M. Parker pisze w nagłówku: „Obecnie w Niemczech nie ma bardziej ekscytującej winnicy niż Schäfer-Fröhlich”.

Od 2021 winnica jest oficjalnym członkiem FAIR'N GREEN, stowarzyszenia, którego systemem opiera się na zrównoważonej uprawie winorośli. Winiarnie są corocznie kontrolowane przez ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju i podlegają standardom FAIR’N GREEN e.V. co stawia wysokie wymagania we wszystkich obszarach zrównoważonego rozwoju, jak ekologii, ekonomii czy odpowiedzialności społecznej.