Vinoteka 13
 
zalogowany: brak
Ilość pozycji: 0 | wartość: 0,00 PLN
 
vinoteka
vinoteka

KRAKÓW
PASAŻ HANDLOWY 13


Rynek Główny 13
tel. 12 617 02 50
vinoteka@vinoteka13.pl

Poniedziałek – sobota: 11.00 - 21.00
Niedziela: 11.00 - 17.00

Wina odkrywane podczas licznych podróży, spotkań z europejskimi winiarzami, niekończących się rozmów i degustacji, pozwoliły stworzyć kolekcje kilkuset gatunków, która od lat znana jest gościom naszych hoteli, restauracji i vinotek. Wiele z nich to rarytasy nagradzane przez specjalistyczne pisma takie jak Wine Spectator czy Gambero Rosso. Szczególnie miłym dla nas wyróżnieniem jest fakt ze od 2002 roku Wine Spectator umieszcza nasze restauracje na światowej liście 1000 restauracji z najlepszą kartą win. Nasza kolekcja rekomendowana jest również przez Slow Food, które razem z Gambero Rosso wydaje każdego roku bardzo szczegółowy przewodnik po winach„Vini d’Italia”, będący swoistą biblią win włoskich.

Slow Food to międzynarodowe stowarzyszenie, które broni prawa do dobrego smaku i na całym świecie promuje produkty regionalne, wytwarzane metodami tradycyjnymi. We Włoszech, organizacja ta zrewolucjonizowała kulturę produkcji oraz spożywania wina. Od piętnastu lat Slow Food działa także w Polsce. Hołdując szczytnym ideom tego ruchu – wierności zasadom lokalnej tradycji kulinarnej, trosce o najwyższą jakość oraz autentyczność – rozpoczęliśmy kilka lat temu współpracę, której owocem jest między innymi przedstawiana Państwu karta win.

Przyjęte w niej kryterium doboru win, w dużej mierze, oparte jest o pozycje wyróżnione przez Gambero Rosso.
Wina o wyjątkowej klasie i ogromnym zróżnicowaniu zarówno pod względem uprawianych szczepów winorośli, jak i odmienności regionów geograficznych. Wina sprowadzamy bezpośrednio od producentów, co pozwala na zachowanie atrakcyjnej relacji ceny w stosunku do jakości.

Mamy nadzieję, że nasza oferta zachęci Państwa do podróży w pasjonujący i pełen niespodzianek świat wina ze słonecznej Italii.

A przecież nie tylko Italii …


Galeria

Sklep Online

Vinoteka 13

facebook google plus twitter

facebook google plus twitter

Delikatesy 13

MAM UKOŃCZONE 18 LAT
LUB PRZEBYWAM NA TERENIE
USA I MAM UKOŃCZONE 21 LAT